Aktuální projekty
Rekonstrukce webu
Základem jsou informace! Starý web už nefungoval podle našich představ, a tak jsme sáhli ke kompletní rekonstrukci aktivni.vscht.cz. V současnosti čekáme na možnost přejít na nový fornt-end webu. V další fázi je výhled na kompletní překlad webu do angličtiny.
Spolková brožura - Spolková kuchařka
Projekt zabývající se přípravou online materiálů pro spolky, ve kterých najdeš všechno od návodu, jak založit spolek až po jeho údržbu a předávání.
Certifikace dobrovolných aktivit
Projekt, který se zabývá oceněním dobrovolných aktivit bakalářských a magisterských studentů na VŠCHT. V současnosti se nám podařilo úspěšně rozjet pilotní ročník a brzy již rozdáme první certifikáty!
Sport
Naši univerzitu v současnosti ročně reprezentuje na univerzitních soutěžích kolem 120 studentů v mnoha sportovních disciplínách a my bychom toto číslo rádi navýšili! I díky vašim podnětům k senátorům jsme se pustili do sportovních reprezentací VŠCHT z gruntu – řešíme nastavení financování, vnitřní komunikaci, propagaci i sponzoring. David Nováček
Propagace Šípkova poháru
Projekt zabývající se realizací Šípkáčové tabule, na které zjistíš všechny aktuální informace o letošních disciplínách a jejich výsledcích.
Redefinice skladu
Protože pořádek dělá přátelé, snažíme se rekonstruovat sklad K3S tak, aby se v něm každý vyznal a mohl, zde uložit příslušenství pro svůj spolek. Zároveň už teď pracujeme na plánech pro rozšíření skladových prostor i studentském zázemí v nové budově na Kulaťáku.
Merch
Jedna z věcí, na kterou jste se nás často ptali. Chceme naši univerzitu posouvat mezi světovou špičku ve všech ohledech, nejen proto pracujeme na merchi, který si prostě budeš chtít koupit, bude kvalitní a udržitelný a po jeho zásobách v Respirku se jen zapráší.
Ukončené projekty
Anglická konference pro doktorandy
V rámci projektu se vznesl požadavek na ucelení požadavků pro splnění této studijní povinnosti napříč školou. Zásadním výstupem bylo zavedení předmětu Prezentace v angličtině pro doktorandy, v rámci které se studenti mohou připravit na Konferenci doktorandů v angličtině (či jinou konferenci) pod vedením Ing. Mgr. Hedviky Matesové. Projekt byl takto završen díky skvělé spolupráci s naším Ústavem jazyků vedeným PhDr. Ivanou Dolejšovou. Markéta Nováková
Kuchyňky
Mikrovlnky a rychlovarné konvice v respiriu a U Miláčka jsou příkladem jednoduchého zadání, ale velmi složitého postupu. Po roce a půl vyjednávání se nakonec podařilo, nemusíte tak své obědy konzumovat studené.
Etický kodex
Před pár lety VŠCHT neměla vlastní etický kodex. V zahraničí je to běžná věc, a tak studentští senátoři nelenili. O mnoho úprav později a hodinách pečlivého formulování 27. 9. 2018 vešel v platnost – Etický kodex.
Překlady do angličtiny
Již několik let pravidelně každý rok žádáme o pedagogický grant na překládání studijních materiálů do angličtiny s využitím studentů jako překladatelů. Snažíme se tak usnadnit přetíženým vyučujícím tvorbu kvalitních studijních materiálů pro samoplátce a erasmáky. Naším dlouhodobým cílem je transformovat překladatelství do kontinuálního projektu, do kterého se budou moci aktivní studenti kdykoliv zapojit a překládat libovolné materiály, které zrovna bude v souvislosti s výukou třeba přeložit. Ondřej Dupal Adam Giurg
Podpora online výuky
Studenti K3S maximálně podpořili přechod na on-line výuku a pomohli tak překlenout první dva semestry v distančním režimu zapříčiněným pandemií Covid19. Studenti například zřídili nahrávací studia pro pedagogy, vysvětlovali výhody distanční výuky, dělali technickou podporu platformě MS Teams nebo psali návody pro pedagogy i studenty na univerzitní web. Posléze se agenda technické podpory a s ní i dobrovolná aktivita studentů přesunula na úroveň fakult a projekt tak byl zdárně ukončen. Opět se ukázalo, že spolupráce studentů s vyučujícími na nových způsobech vedení výuky (MS Teams, MS Stream, distanční zkoušení, písemky atd.) může vést k oboustranné spokojenosti. Šálek Vojtěch Šoltys Marek
Indexy
V rámci digitalizácie administratívy bola problematika indexov prvá, na ktorú sme sa zamerali (LS 2020). Predchádzajúci stav povinných indexov s osobnými kontrolami na začiatku každého semestra nárazovo zaťažoval ako študentov, tak jednotlivé dekanáty. V spolupráci s nimi, PKC a najmä vedením školy sa nám podarilo zmeniť koncept na dobrovoľný spolu s kompletnou zmenou indexu ako takého. Dnešný index si zachoval archívnu funkciu svojho predchodcu s príslušným pátosom, no bol doplnený o menej formálne či nostalgické prvky v odpovedajúcom dizajne. Išlo o prvý krok ku kompletne elektronickým zápisom do semestra a ďalším zmenám. Lukáš Kamenský