Prosím čekejte...
branch: trunk
Obnovit | RAW

Studenti v senátu VŠCHT Praha

Mandát studentů zvolených do AS VŠCHT je dvouletý. Každou fakultu zastupují 2 studenti. Při volbě do univerzitního senátu nehraje roli stupeň studia (bakalářští, magisterští i doktorští studenti kandidují a volí společně).

Členové akademické obce VŠCHT Praha mohou všechny aktuální studentské senátory univerzitního senátu kontaktovat na e-mailu grpscas@vscht.cz.

FCHT

Anna Kloužková

Anna KloužkováStudentka 2. ročníku magisterského studijního programu Chemické technologie, specializace Základní a speciální anorganické technologie

Hospodářský výbor, Pedagogický výbor

b anna.klouzkova@vscht.cz

Co tě motivovalo k tomu stát se senátorkou?

Považuji to za skvělou možnost podílet se na budoucnosti školy,  seznámit se s jejím chodem a ovlivňovat daná rozhodnutí studentskými názory.

Čím můžeš přispět studentské společnosti? Jak se na jejím chodu chceš aktivně podílet?

Chutí něco dělat, naslouchat, zlepšovat, vymýšlet, nenechat věci jen tak někam plynout, pomáhat s pořádáním studentských akcí, čehož se ale budu účastnit, i kdybych senátorkou nebyla.

Miroslav Hala

Student 2. ročníku magisterského studijního programu Chemické technologie, specializace Základní a speciální anorganické technologie

Vědecko-výzkumný výbor

b miroslav.hala@vscht.cz

Co tě motivovalo k tomu stát se senátorem?

Mou největší motivací je zájem o zásah do chodu naší školy. Snažím se aktivně podílet na organizaci akcí pro studenty a myslím, že funkce senátora by usnadnila komunikaci mezi studenty a školou.

Rád bych se stal styčným bodem mezi studenty a samotnou školou. Velké množství nápadů a připomínek, které jsem slyšel od mých spolužáků bych rád přenesl na místa, kde nebudou jenom řečeny, ale může dojít i k jejich realizaci.

FTOP

Lukáš Tůma

Lukáš TůmaStudent 5. ročníku doktorského studijního oboru Chemické a energetické zpracování paliv na Ústavu energetiky

Hospodářský výbor (předseda), Pedagogický výbor, Vědecko-výzkumný výbor

b lukas.tuma@vscht.cz

e 220 44 3132

d B170

Co tě motivovalo k tomu stát se senátorem?

Chci pokračovat ve své senátorské činnosti, po dvou letech mám už praktické zkušenosti.

Chtěl bych se zaměřit na další zlepšování Studijního a zkušebního řádu a na podporu studentské vědecké činnosti.

Jaroslav Aubrecht

Jaroslav AubrechtStudent 4. ročníku doktorského studijního programu Chemické a energetické zpracování paliv na Ústavu technologie ropy a alternativních paliv

Pedagogický výbor, Vědecko-výzkumný výbor

b jaroslav.aubrecht@vscht.cz

e 220 44 3811

d J05A

Co Tě motivovalo k tomu, stát se senátorem?

Býti senátorem jsem si již vyzkoušel a práce je to zajímavá. Od úprav norem až po volbu rektora. Rád bych proto pokračoval jako senátor a podílel se na rozvoji naší univerzity a zastupoval studenty.

Čím můžeš přispět studentské společnosti? Jak se na jejím chodu můžeš aktivně podílet?

Studentský senátor má nezastupitelnou roli, protože podněty od nás, studentů, mohou být delegovány přímo k vedení univerzity. Proto chci studentům naslouchat a pomoci jim zkvalitnit studium na VŠCHT.

FPBT

Miroslav Dragoun

Miroslav DragounStudent 6. ročníku doktorského studijního oboru Technologie potravin na Ústavu mléka, tuků a kosmetiky

Hospodářský výbor, Vědecko-výzkumný výbor

Mandát do 31. 1. 2021

b miroslav.dragoun@vscht.cz

Co tě motivovalo k tomu stát se senátorem?

Je fajn pomáhat ostatním a tvořit lepší budoucnost školy. A sleva v Carbonu je taky fajne.

Založili jsme (s Vláďou) Šípkův pohár v jehož organizaci chci nadále pokračovat a nikdo vám nemůže dát tolik co já vám můžu naslibovat.

Markéta Nováková

Markéta NovákováStudentka 4. ročníku doktorského studijního oboru Biochemie na Ústavu biochemie a mikrobilogoie

Pedagogický výbor, Vědecko-výzkumný výbor

b marketa.novakova@vscht.cz

Co tě motivovalo k tomu stát se senátorkou?

Velká sounáležitost s naší alma mater a neodbytná chuť se aktivně podílet na vytváření příjemného, stabilního a progresivního prostředí, ve kterém se spolu nacházíme.

Tím, že budu naslouchat, sledovat a snažit se prosazovat kroky vedoucí k tomu, aby nám tu bylo hezky. Studentské společnosti mohu tedy přispět svým časem, vůlí a kritickým myšlením.

FCHI

Jakub Med

Jakub MedStudent 5. ročníku doktorského studijního oboru Fyzikální chemie na Ústavu Fyzikální chemie

Organizační výbor (místopředseda AS za studentskou část)

b jakub.med@vscht.cz

e 220 44 3758

d A326

Co Tě motivovalo k tomu, stát se senátorem?

Chci se podílet na budoucnosti VŠCHT a v Senátu se o ní rozhoduje. Mám šest let zkušeností se studiem i s mimostudijními aktivitami, proto myslím, že dokážu posoudit, co je pro studenty dobré a prosadit to.

Věnovat jí svůj čas. Když něčemu věnujete svůj čas a úsilí, výsledky se dostaví.

Petr Kovář

Petr KovářStudent 3. ročníku doktorského studijního oboru Chemické a procesní inženýrství na Ústavu chemického inženýrství

Hospodářský výbor, Pedagogický výbor

b petr.kovar@vscht.cz

e 220 44 3239

d B37

Co Tě motivovalo k tomu, stát se senátorem?

Už mě přestalo bavit řešit vše jen "u piva" a akademický senát poskytuje možnosti, jak na VŠCHT něco změnit, ideálně k lepšímu.

Chci nadále pořádat studentské akce a zajišťovat spolkům potřebnou podporu. Dále bych se chtěl zasadit o obnovení zašlé slávy Carbonu, ten totiž ve studenské společnosti hraje důležitou roli.

Aktualizováno: 16.9.2020 14:09, Autor: Lukáš Mrazík

VŠCHT Praha