Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: Aktivní VŠCHT Praha  → Vysokoškolské spolky → Volný čas → Magical Gathering
iduzel: 67700
idvazba: 81865
šablona: stranka_galerie_velka
čas: 19.5.2024 04:09:28
verze: 5378
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 67700
idvazba: 81865
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'aktivni.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/spolky/volny-cas/magical-gathering'
iduzel: 67700
path: 1/44356/44357/44360/44786/55455/67700
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Magical Gathering


 ◳ logo_magical_gathering (png) → (šířka 215px)Spolek hráčů nesmrtelné karetní hry Magic: The Gathering -- volné hraní a turnaje!

Kdo jsme?

Jsme skupina lidí hrajících pravidelně sběratelskou karetní hru Magic: the Gathering (MtG). Tento spolek má za cíl stmelovat ostatní hráče MtG na škole, a to jak ostřílené veterány, ty, co už dlouho nehráli, nebo úplné nováčky. Primárně budeme pořádat pravidelná setkání, kde budeme hrát převážně formáty jako Pauper, příp. Commander nebo Draft (viz. FAQ).

Co ti to dá?

Možnost seznámit se (nebo znovu setkat) s touhle hrou a lidmi, co ji hrají. Hra samotná je stará třicet let, ale stále se vyvíjí s každým přídavkem nových karet a herních mechanik. Každá partie je jiná a často plná zvratů, takže o zábavu nebude nouze!

Události

Pravidelná setkání volného hraní, kam může přijít kdokoli, nehledě na schopnosti. MtG je hra, kde každý hráč potřebuje svůj vlastní herní balíček. Pokud nemáš, budeš si moct půjčit jeden z představěných balíčků. Pokud neumíš pravidla, rádi tě je naučíme.

V plánu je také pořádání školních turnajů nebo draftů, např. v rámci naší vlastní malé MtG ligy, kde budeš moct za dobré umístění i něco vyhrát.

FAQ

Co je to formát?

Formát je jiné vyjádření pro herní mód, které se v MtG komunitě používá. Formáty se od sebe liší primárně tím, které karty jsou v něm „povoleny“ hrát. Ale také se mohou lišit v tom, jestli jsou pro dva nebo dva a více hráčů, jak velké mohou hráči stavět balíčky, atd.

Commander? Pauper? Draft? Co to znamená?

Pauper je formát určený pro hru dvou hráčů. V šedesáti-kartetních balíčcích je povoleno hrát (téměř) jakoukoli kartu, která byla alespoň jednou za celou historii MtG vydána jako tzv. Common, neboli „běžná rarita“. Výhodou formátu je tedy cenová nenáročnost karet a hráč tak může za pakatel hrát balíčky na profesionální úrovni. Formát jako dělaný pro nováčky ale i otřelé hráče, kteří mají doma spoustu nevyužitých Common karet.

Commander je formát určený pro hru dvou i více hráčů, kde všichni hrají proti sobě, nebo mohou hrát (v příp. 4 hráčů) třeba 2v2. Hrají se balíky se sto kartami, kde každá karta smí být hrána pouze jednou, na rozdíl od ostatních formátu, kde jsou poveleny max. 4 kopie = “playset.” Jedna je pak vyhrazená jako tzv. Commander, tedy jakýsi vůdce armády, kterou představuje onen balík. Okolo jeho schopností, dovedností a barev je pak celý balík postaven.

Draft je formát turnaje, kde se balík čtyřiceti karet vytváří až na místě z náhodně rozlosovaných doplňkových balíčků karet (tzv. boosterů), které se točí mezi hráči a ti si z nich losují karty pro tvorbu co nejsilnějších balíčků, s kterými proti sobě následně soupeří. Na konci se sečte skóre z jednotlivých zápasů a tím se určí výherní pořadí.

Ani jedné odpovědi z FAQ jsem nerozuměl, co mám dělat?

Zeptej se přímo někoho buď po chatu nebo osobně na setkání, rádi s čímkoli pomůžeme, poradíme...

Kontakty

Aktualizováno: 28.3.2023 11:55, Autor: Lukáš Mrazík

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi