Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: Aktivní VŠCHT Praha  → Vitriol - cena studentů VŠCHT Praha → Laureáti 2021
iduzel: 65821
idvazba: 78982
šablona: stranka_galerie_velka
čas: 19.5.2024 04:39:52
verze: 5378
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 65821
idvazba: 78982
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'aktivni.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studentska-cena-vitriol/laureati-2021'
iduzel: 65821
path: 1/44356/44357/44360/65819/65821
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Laureáti studentské ceny Vitriol za rok 2021

Ocenění za rok 2021 bylo předáno na plese VŠCHT Praha. Ten se z důvodů omezení souvisejících s onemocněním COVID-19 uskutečnil až v dubnu 2022.

Ceny Vitriol vytvořila pro VŠCHT Praha umělkyně MgA. Dominika Petrtýlová, čerstvá absolventka UMPRUM v ateliéru pod vedením Ronyho Plesla.

Výsledky

Laureáti prvního ročníku studentské ceny Vitriol za rok 2021 se v 6 kategoriích stali:

Nejlepší pedagog za FCHI

Dr. Ing. Pavel Vrbka z Ústavu fyzikální chemie

Pan doktor Vrbka měl velice pozitivní ohlasy velkého množství studentů na online i prezenční výuku. Ostatní pedagogové by se mohli učit jeho příkladnou připravenost na distanční výuku. Výuka doktora Vrbky je jedinečná, je podávána humorným způsobem, ale zároveň si zachovává vysokou kvalitu a úroveň požadovaných vědomostí. Velmi si ceníme jeho přístupu k výuce laboratoří fyzikální chemie, který lze vyjádřit snad jen jediným slovem „Náčelník“. Za příklad by se mělo dávat i jeho dlouholeté ctění tradic, například v podobě již legendárních jehličkových tiskáren. S přirozeností jemu vlastní je pedagog lidský, humorný, skromný a člověk se v jeho přítomnosti rozhodně nenudí.

Nejlepší pedagog za FCHT

prof. Ing. Petr Zámostný, Ph.D. z Ústavu organické technologie

Prof. Zámostný má skvělé hodnocení a srovnatelný počet nominací s ostatními kandidáty. Dále uvedené vlastnosti, které tohoto kandidáta odlišují od těch ostatních jsou zároveň důvody, které nás přesvědčily k udělení ceny Vitriol: 

  • Přestože prof. Zámostný neučí předmět společného základu, má v Anketě velké množství hodnocení a komentářů. Na všechny tyto komentáře velice konstruktivně reaguje. Velice pozitivně hodnotíme také to, že se nebojí postavit negativní kritice, kterou je schopen přijmout a pracovat s ní.
  • Oceňujeme také, že prof. Zámostný v současnosti vykonává excelentně funkci proděkana pro pedagogiku Fakulty chemické technologie a to, že vychází studentům nadmíru vstříc kdykoliv je třeba cokoliv řešit.

Nejlepší pedagog za FPBT

doc. Ing. Iveta Hrádková, Ph.D. z Ústavu mléka, tuků a kosmetiky

Komise považuje cenu Vitriol za příležitost motivovat pedagogy k proaktivnímu přístupu ke studentům a prezentaci excelentních vyučujících, kteří nemají oporu v komunikaci s velkým počtem studentů předmětů společného základu. Doc. Iveta Hrádková oslovila komisi svým svědomitým přístupem k přednášení, snaze vyjít studentům vstříc a implementovat nové metody i v době omezené výuky z důvodu pandemie SARS-Cov-2. Komise hodnotí mimořádně kladně přístup doc. Hrádkové k odpovídání na připomínky studentů v anketách ve studentském informačním systému. V neposlední řadě komise oceňuje snahu paní docentky obohacovat své přednášky zkušenostmi z praxe. Věříme, že toto ocenění bude motivací pro pedagogy z menších ústavů k neustálé inovaci svých předmětů, ale i motivací pro studenty, aby si více vybírali předměty z těchto ústavů, protože pedagogů mimořádných kvalit naše fakulta nabízí mnohem více.  

Nejlepší pedagog za FTOP

Ing. Marek Staf, Ph.D. z Ústavu plynných a pevných paliv a ochrany ovzduší

Doktor Staf je odborník s úspěšnou kariérou v průmyslu, kterou se rozhodl dále rozvíjet v akademické sféře. Jeho přednášky jsou mezi studenty velmi oblíbené, přestože jsou často v odpoledních hodinách. Pan doktor při svých přednáškách opakovaně potvrzuje svůj široký vědomostní rozhled a lidský přístup  ke  studentům.  Obtížnou  tématiku prezentuje  srozumitelně  a  u  zkoušky má  jasně  daná  kritéria a  férový  přístup. Své přednášky  doplňuje  o  nadstavbové  exkurze  a  účastní  se  i reprezentace  fakulty, například v akademickém senátu VŠCHT nebo na dnech otevřených dveří.

Nejlepší pedagog za celoškolská pracoviště

doc. RNDr. Ing. Hana Scholleová, Ph.D. z Ústavu ekonomiky a managementu

Paní docentka  měla  absolutně  nejvyšší  počet  nominací a skvělé hodnocení od studentů v anketě SIS.  Její ocenění  může  sloužit jako  dobrá  motivace pro  další pedagogy v nových ekonomických oborech na VŠCHT Praha. Komise také ocenila její práci v době pandemie Covid-19 a individuální přístup ke studentům.

Nejlepší nepedagogický pracovník

Šárka Dintarová z děkanátu FTOP

Paní Dintarová má výjimečný lidský přístup ke studentům, a i přes často náročnou práci s magistry a bakaláři je u ní vždy na prvním místě člověk, nikoli kolonka v tabulce. Zároveň  komise  ocenila  výzdobu a  veselou  atmosféru,  která  na děkanátu FTOP dlouhodobě panuje, stejně tak jako používání sociálních sítí a kontakt se studenty během náročného období pandemie Covid-19.

 

Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (01)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (02)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (03)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (04)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (05)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (06)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (07)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (08)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (09)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (10)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (11)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (12)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (13)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (14)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (15)
Předávání ceny Vitriol za rok 2021 (16)
Dominika Petrtylova - cena Vitriol VSCHT-1
Dominika Petrtylova - cena Vitriol VSCHT-2
Dominika Petrtylova - cena Vitriol VSCHT-3
Dominika Petrtylova - cena Vitriol VSCHT-4

Aktualizováno: 4.11.2022 15:52, Autor: Lukáš Mrazík

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi